Człowiek w kryzysie to rodzina w kryzysie. Jak sobie poradzić?
Faktyczny Dom Kultury i Fundacja Efkropka zapraszają na spotkanie w ramach IV Kongresu Zdrowia Psychicznego: Człowiek w kryzysie to rodzina w kryzysie. Jak sobie poradzić?
Ile to potrwa, jak rozmawiać, jak przekonać do leczenia, gdzie szukać pomocy, jakie są rokowania, skąd się to wzięło, który lekarz jest najlepszy, co oznacza ta diagnoza, dlaczego ona jest teraz inna, jak leczyć bez zgody, jak pomóc – psychiatrzy, psychologowie i asystenci zdrowienia dostają mnóstwo pytań od rodzin.
Na te pytania odpowiedzą osoby, które będzie można poznać 7 maja w Faktycznym Domu Kultury:
Roman Szacki, osoba z doświadczeniem kryzysu psychicznego i mająca takie osoby w najbliższej rodzinie, założyciel ruchu społecznego i grupy na fb Godność i Wsparcie Drogą i Nadzieją, koordynator Zespołu Praw Osób z Niepełnosprawnościami Inicjatywy Nasz Rzecznik współpracującej z RPO
Monika Brzywczy, przyjaciółka osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Na jej prośbę, żeby opowiedziała o łączącej je wieloletniej relacji.
Paula Kowalczyk, architektka, asystentka zdrowienia, pracuje na oddziale F7 dla osób z zaburzeniami afektywnymi i w Poradni Asystentów Zdrowienia działającej w ramach Fundacji eFkropka
Maciej Olbrysz z Fundacji eFkropka przedstawi temat z perspektywy osób doświadczających kryzysu psychicznego
Katarzyna Fąk, specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta PTTPB, specjalista terapii uzależnień, kierownik zespołu Poradni Zdrowia Psychicznego w Bielańskim Centrum Zdrowia Psychicznego w Warszawie
Opowiedzą o swoich potrzebach i na jakie wsparcie można liczyć w systemie ochrony zdrowia psychicznego
Ze świadectw osób w kryzysie wiemy, że ważne jest dla nich poczucie bezpieczeństwa, świadomość, że są potrzebni, akceptowani, wspierani, że ktoś w nich wierzy bez względu na to, w jakim stanie są. Nawet jeżeli nie umieją tego okazać. Rodzina, przyjaciele, więzi, miłość pomagają zdrowieć.
Spotkanie prowadzi Piotr Smolaga, psychoterapeuta w nurcie integracyjnym psycholog kliniczny. Od wielu lat jest koordynatorem Psychiatrycznego Oddziału Dziennego Centrum Zdrowia Psychicznego na Ochocie oraz nauczycielem akademickim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prezes Spółdzielni Socjalnej Ochota, której celem jest aktywizacja zawodowa i przeciwdziałanie izolacji społecznej osób po kryzysach psychicznych.