Relacja terapeutyczna – Joanna Gruhn-Devantier, Zofia Szynal
W trakcie spotkań psychoterapeutycznych, kształtuje się szczególna więź, która ma służyć procesowi leczenia i w pewien sposób go wspierać. Nawiązanie dobrej komunikacji z terapeutą oraz wzajemne zaufanie pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych zmian. Czy zatem psychoterapia bez dobrej relacji może być skuteczna? Czym właściwie jest relacja terapeutyczna? Kiedy możemy mówić o relacji niesymetrycznej? Jakie są różnice pomiędzy przeniesieniem i zakochaniem? Na te pytania odpowiemy podczas webinaru, którego gościnią będzie Joanna Gruhn-Devantier – psycholożka i psychoterapeutka, a także współzałożycielka warszawskiego Domu Rozwoju. Spotkanie poprowadzi Zofia Szynal – absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna.
Joanna Gruhn-Devantier – psycholożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, psychoterapeutka w trakcie procesu certyfikacji. Ukończyła 4-letnie, podyplomowe szkolenie psychoterapeutyczne w Szkole Psychoterapii Mabor, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Współzałożycielka warszawskiego Domu Rozwoju, gdzie na co dzień prowadzi psychoterapię osób dorosłych oraz młodzieży w podejściu psychodynamicznym. Pracuje terapeutycznie z osobami z rozpoznaniem zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości, a także osobami w kryzysie emocjonalnym oraz zgłaszającymi trudności w relacjach. Zajmuje się również psychoedukacją w ramach współpracy z inicjatywą Zdrowa Głowa.
Zofia Szynal – absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Ukończyła studia podyplomowe z seksuologii klinicznej i diagnozy psychologicznej. Współzałożycielka wrocławskiej Poradni Zdrowia Psychicznego Na Lepsze.
W cyklu „ABC Psychoterapii” realizowanym w ramach Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS wraz z zaproszonymi gośćmi poruszamy tematy dotyczące zdrowia psychicznego.
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt obejmuje działania online, których celem jest umożliwienie rozwoju każdemu, kto ma taką potrzebę lub ochotę, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Więcej o projekcie: psyche.swps.pl
Interesujesz się psychologią? Dołącz do nas w grupie Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS (https://www.facebook.com/groups/StrefaPsyche).
#relacjaterapeutyczna #psychoterapia #psychologia