Mindfulness w codziennym życiu – Wojciech Eichelberger
Interesujesz się psychologią? Zajrzyj też na naszego bloga:
– www.psyche.swps.pl
Treści, które udostępniamy na tym kanale możesz słuchać również w formie podcastów na:
– Spotify: https://open.spotify.com/show/5cGf88vSco2hKNnHByTSll
– iTunes: https://itunes.apple.com/us/podcast/strefa-psyche-uniwersytetu-swps/id1437994794
– SoundCloud: https://soundcloud.com/swpspl
– Lecton: https://lectonapp.com/podcast/e2bfa638-b1b7-4187-ac68-62f47126318e
„Nasz umysł to czasopismo ukazujące się co cztery sekundy” – napisał Herbert Marshall McLuhan – jeden z najwybitniejszych teoretyków komunikowania masowego i środków przekazu. Jak zatem w natłoku codziennych obowiązków i zalewających nas informacji zadbać o właściwy odpoczynek umysłu? W jaki sposób treningiem opartym na mindfulness – czyli uważności, zatrzymać lawinę myśli, zredukować stres, by lepiej zrozumieć samego siebie i otaczający świat? O uważności w codziennym życiu opowiadał Wojciech Eichelberger podczas wykładu w ramach Strefy Psyche.
Żyjemy i pracujemy w coraz większym pośpiechu – sprawia to, że zaczynamy czuć się oderwani od rzeczywistości. Stajemy się rozkojarzeni, “nieobecni”, trudno zachować nam koncentrację, skupić się na tym, co akurat robimy, częściej popełniamy błędy czy podejmujemy nietrafne decyzje. Łatwiej nas również wyprowadzić z równowagi.
Umiejętność zachowania uważności podnosi nie tylko jakość naszego życia, ale również doskonale poprawia jakość tego, co mamy do zrobienia.
Zatrzymaj swój pędzący umysł… Odzyskaj ciało i zmysły. Wrażliwość, zachwyt i radość. Odzyskaj swoje istnienie. Zacznij żyć uważnie – nie przegap prezentów, jakie przynosi każdy dzień.
O prelegencie:
Wojciech Eichelberger – psychoterapeuta, coach, trener, doradca biznesu. Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii (IPSI) w Warszawie, który zajmuje się m.in. profilaktyką przeciążenia i wypalenia stresem. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.
O projekcie:
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywanie możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Chcemy ukazywać praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej nie tylko w sferach oczywistych dla tej dziedziny nauki (np. pomocowym, terapeutycznym), ale również w sektorze biznesowym oraz zaawansowanych, nowoczesnych technologiach. Więcej o projekcie: http://www.swps.pl/strefa-psyche
#mindfulness #stres #psychologia #uważność