Koronawirus: nadzieja i akceptacja w nowej rzeczywistości – dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Zofia Szynal
#akceptacja #nadzieja #koronawirus
To niestety jeszcze potrwa. Izolacja w czterech ścianach, ograniczony kontakt z bliskimi i przyjaciółmi, praca z domu, brak perspektyw na wyjazd na majówkę czy wakacje, ogólna niepewność jutra. Wielu z nas trudno się pogodzić z tym stanem rzeczy. Czas „nowej rzeczywistości” w obliczu epidemii rodzi wiele wyzwań, warto więc podjąć kroki, by tę sytuację oswoić i zaopiekować się swoim zdrowiem psychicznym. Nadzieja i akceptacja – jak mogą pomóc nam mierzyć się z kryzysem i trudnościami nowej normalności? Czym jest i co oznacza akceptacja obecnej sytuacji? Co możemy zrobić, by nie tworzyć czarnych scenariuszy przyszłości? Jak zmienić swoje nastawienie i sposób myślenia? Sytuacja kryzysu może być również szansą – jak to rozumieć i co może stanowić tę szansę? Na te pytania odpowiada ceniona psychoteraputka dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, z którą rozmawia psycholog Zofia Szynal.
dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska – doktor psychologii, psychoterapeutka, publicystka, autorka książek, m.in.: „Rak duszy: o alkoholizmie”, „Sekrety kobiet”, „Podnieś głowę”, „W zgodzie ze sobą”, „Buty szczęścia”, „Bo jesteś człowiekiem: żyć z depresją, ale nie w depresji” i ostatnio „Żal po stracie. Lekcje akceptacji”. Specjalistka i superwizorka terapii uzależnień. W Fundacji Batorego kieruje międzynarodowym programem szkoleń w dziedzinie profilaktyki i terapii uzależnień, m.in. w Europie Wschodniej i Azji Centralnej. Współpracuje ze środowiskami polonijnymi w krajach zachodnich, pomagając rozwijać grupy wsparcia oraz różne formy pomocy psychologicznej dla Polaków żyjących za granicą.
Zofia Szynal – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji. Specjalizuje się w seksuologii i diagnozie psychologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie jest członkiem Zespołu Terapeutycznego w Centrum Zdrowia Psychicznego oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Zajmuje się pracą z osobami cierpiącymi z powodu chorób i zaburzeń psychicznych, z doświadczającymi trudności w życiu seksualnym i relacjach interpersonalnych. Prowadzi wykłady i warsztaty psychoedukacyjne w ramach projektów Uniwersytetu SWPS: Strefa Psyche, Uniwersytet SWPS dla Młodzieży oraz w ramach cyklu Współcześni Romantycy.
Interesujesz się psychologią? Zapraszamy na naszą stronę: https://www.swps.pl/strefa-psyche – znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych.