Długofalowa pomoc dla Ukrainy – jak zadbać o własną motywację – dr Ewa Jarczewska-Gerc, Zofia Szynal
Wojna w Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego, od tego czasu tysiące Polek i Polaków zaangażowało się w pomoc uchodźcom, zapewniając im żywność, ubrania i dach nad głową. Wspieranie osób, które znalazły się w tak poważnym kryzysie, jest ogromnym wysiłkiem emocjonalnym. Jednak wojna trwa nadal i tym samym potrzebna jest dalsza pomoc. Dlatego ważne jest, by zadbać również o siebie i swoją motywację do długofalowego niesienia pomocy. Jakie czynniki wpływają na podtrzymanie motywacji? Co nas napędza do pomocy osobom uchodźczym, a co demotywuje? Z jakimi trudnościami wiąże się ta pomoc? Jak postępować, by mimo przeszkód mieć energię do działania? Na te i wiele innych pytań odpowie dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholożka społeczna i trenerka biznesu. Spotkanie prowadzi Zofia Szynal.
dr Ewa Jarczewska-Gerc – psycholog społeczny, trener biznesu. Zajmuje się psychologią motywacji, efektywnością i wytrwałością w działaniu oraz symulacjami mentalnymi. Interesuje się związkami między różnymi formami myślenia i wyobrażania sobie a efektywnością i wytrwałością w działaniu, a także stresem i jego korelatami. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi seminarium magisterskie oraz zajęcia z zakresu psychologii emocji i motywacji, psychologii różnic indywidualnych oraz wywiadu psychologicznego. W pracy wykładowcy akademickiego najbardziej ceni możliwość przekazywania wiedzy, która jest ważnym czynnikiem lepszego rozumienia świata.
Zofia Szynal – absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Ukończyła studia podyplomowe z seksuologii klinicznej i diagnozy psychologicznej. Współzałożycielka wrocławskiej Poradni Zdrowia Psychicznego Na Lepsze.
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt obejmuje działania online, których celem jest umożliwienie rozwoju każdemu, kto ma taką potrzebę lub ochotę, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Więcej o projekcie: psyche.swps.pl
Interesujesz się psychologią? Dołącz do nas w grupie Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS (https://www.facebook.com/groups/StrefaPsyche).
#pomocdlaUkrainy #motywacja #wojnawUkrainie