Rodzicu, zadbaj o siebie! O wypaleniu rodzicielskim – dr Marta Majorczyk, Michalina Mruczyk
Pełnienie roli rodzica może być bardzo wyczerpujące. Wiele ważnych obowiązków z tym związanych sprawia, że często są oni są zmęczeni opieką nad dziećmi. Czym wobec tego tak naprawdę jest wypalenie rodzicielskie i co do niego prowadzi? W jaki sposób objawia się wypalenie rodzicielskie? Jakie konsekwencje dla rodzica i dziecka niesie za sobą wypalenie? Jak o siebie dbać, żeby nie dopuścić do wypalenia rodzicielskiego i co zrobić, gdy nas ten problem dotknie? Na te pytania odpowiada gościni webinaru, dr Marta Majorczyk — psycholożka, psychoterapeutka, pedagożka oraz doradczyni rodzinna. Spotkanie prowadzi Michalina Mruczyk, psycholożka pracująca z młodzieżą.
dr Marta Majorczyk – psycholożka, psychoterapeutka systemowa, psychopedagożka, pedagożka, doradczyni rodzinna, trenerka, animatorka rozwoju, badaczka i wieloletnia nauczycielka akademicka. Współpracuje z poradnią psychologiczno-pedagogiczną przy USWPS. Autorka kilkudziesięciu prac naukowych, tekstów popularno-naukowych, analiz i opracowań o tematyce rodzinnej, rozwoju, wychowania i opieki oraz neurodydaktyki. Stała współpracowniczka pism branżowych, takich jak: „Wczesna Edukacja”, „Dyrektor Szkoły”, „Sygnały. Miesięcznik Wychowawcy”, „Bliżej Przedszkola”, „Newsweek Psychologia” i wielu innych. Na co dzień łączy praktykę z teorią. Komentatorka przemian w edukacji, wychowaniu i rodziny w mediach. Współpracowała z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK w ramach kampanii społecznej „Nie zagub dziecka w sieci”.
Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Obecnie pracuje w liceum ogólnokształcącym Spark Academy w Poznaniu i prowadzi zajęcia na kierunku Psychologia na poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS.
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt obejmuje działania online, których celem jest umożliwienie rozwoju każdemu, kto ma taką potrzebę lub ochotę, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Więcej o projekcie: psyche.swps.pl
Interesujesz się psychologią? Dołącz do nas w grupie Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS (https://www.facebook.com/groups/StrefaPsyche).
#seksualnośćnastolatków #nastolatkowie #psychologia