Webinar nr 12 na #PoGodnySzlak: “Psychologiczne wsparcie telefoniczne jako skuteczna i łatwo dostępna pomoc osobom w kryzysie psychicznym Centrum wsparcia Fundacji Itaka” – to temat dzisiejszej rozmowy z Panem Filipem Matuszewskim, psychologiem, seksuologiem, Koordynatorem Centrum Wsparcia Dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego Fundacji ITAKA.
Przypominamy ze całodobowa linia wsparcia ma nr 800 70 22 22. Można tu porozmawiać i dostać informację o miejscach udzielających wsparcia w swojej okolicy.
Rozmowę poprowadzi Katarzyna Szczerbowska Kisielińska z Fundacji eFkropka, rzeczniczka Biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.
Będziemy wdzięczni za wsparcie -darowiznę na nasze konto
Fundacja eFkropka: 73 2530 0008 2016 1049 6433 0004 . Każda nawet drobna kwota ma dla nas znaczenie. Będziemy również wdzięczni za drobne comiesięczne przelewy, wówczas łatwiej nam planować działania pozdrawiamy.
Dołącz do nas: Rusz z nami na #PoGodnySzlak na Facebooku
Co jest celem akcji?
Akcja odbywa się na rzecz solidarności z osobami z doświadczeniem kryzysu psychicznego i ich bliskich oraz na rzecz zmian w polskiej psychiatrii. Kamil pragnie w ten sposób przypomnieć o problemach, prawach i potrzebach osób chorujących psychicznie, a także o niezbędnych zmianach dotyczących ochrony zdrowia psychicznego w Polsce. Jej celem jest również zbiórka środków na rzecz realizacji celów statutowych Fundacja eFkropka.
W Polsce milion osób choruje psychicznie, w tym 400 tysięcy na schizofrenię. Co czwarty mieszkaniec Polski doświadcza, doświadczył lub doświadczy kryzysu psychicznego.
Zależy nam na zmianach zmianach w polskiej psychiatrii. Tak, aby leczenie nie opierało się na izolacji w szpitalu ale żeby rozwijała się opieka środowiskowa: blisko domu, dostępna, bez kolejki, dostosowana do danego przypadku, włączająca w terapię bliskich. Taka, jaka jest dostępna w Centrach Zdrowia Psychicznego.
Patronatem Honorowym akcję objęli Rzecznik Praw Pacjenta oraz Biuro ds. Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.
Akcji towarzyszyć będą spotkania online (Live na Facebooku) ze specjalistami oraz z “Ekspertami przez doświadczenie”, czyli osobami z diagnozami psychiatrycznymi, które teraz otwarcie dzielą się swoimi doświadczeniami. Nagrania ze spotkań będą również dostępne na naszym YouTube Fundacja eFkropka. W akcji można uczestniczyć na różne sposoby, zapraszamy na wydarzenie na Facebooku: Rusz z nami na #PoGodnySzlak