Przeciwdziałanie przemocy – Urząd Marszałkowski Woj. Wielkopolskiego – Paulina Stochniałek
Nawet 40 proc. populacji dzieci i młodzieży w Polsce doświadczyło przemocy psychicznej lub fizycznej ze strony rówieśników lub bliskich dorosłych. Przemoc domowa to wszelkie działania lub ich brak, które mają powodować krzywdę i cierpienie fizyczne albo psychiczne członka rodziny. Z czym wiąże się sytuacja, w której panuje przemoc domowa i jaka jest jej specyfika? Czy instytucje publiczne powinny być gwarantem przestrzegania praw człowieka? O roli Samorządu Województwa Wielkopolskiego poprzez realizację polityki społecznej w tym obszarze opowiada Paulina Stochniałek – członkini Zarządu Województwa. Przedstawi tym samym założenia Wielkopolskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2021–2025.
Paulina Stochniałek – Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Radna Województwa Wielkopolskiego na lata 2018–2023. Polityczka, przedsiębiorczyni, szkoleniowiec. Aktywnie bierze udział w pracach komisji sejmikowych: edukacji i nauki, zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, gospodarki, rodziny i polityki społecznej, budżetowej. Była przewodniczącą Komisji Edukacji, jak również wiceprzewodniczącą Komisji Rodziny i Polityki Społecznej.
Spotkanie odbyło się w ramach konferencji z cyklu „Dziecko → Nastolatek → Dorosły” poświęconej zjawisku przemocy, której ofiarą padają dzieci i młodzież w środowisku rówieśniczym oraz rodzinnym, organizowanej przez Wydział Psychologii i Prawa Uniwersytety SWPS w Poznaniu oraz Centrum Badań nad Rozwojem Osobowości Uniwersytet SWPS. Konferencja współfinansowana ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
W cyklu podcastów “Dziecko, Nastolatek, Dorosły” Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS mówimy o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. Wraz z psychologami, psychoterapeutami i innymi specjalistami rozmawiamy o przemocy jakiej dzieci i młodzież doświadczają ze strony swoich rówieśników, jak również ze strony dorosłych.
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt obejmuje działania online, których celem jest umożliwienie rozwoju każdemu, kto ma taką potrzebę lub ochotę, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Więcej o projekcie: https://web.swps.pl/strefa-psyche
#przemocdomowa #przeciwdziałanieprzemocy #rodzina