Szczęście – nie istnieje?! Dlaczego lepiej być ciekawym niż szczęśliwym – Łukasz Polikowski
Interesujesz się psychologią? Zajrzyj też na naszego bloga:
www.psyche.swps.pl
Zapraszamy też do grupy na FB o psychologii: https://www.facebook.com/groups/StrefaPsyche
Treści, które udostępniamy na tym kanale możesz słuchać również w formie podcastów na:
– Spotify: https://open.spotify.com/show/5cGf88vSco2hKNnHByTSll
– iTunes: https://itunes.apple.com/us/podcast/strefa-psyche-uniwersytetu-swps/id1437994794
– SoundCloud: https://soundcloud.com/swpspl
– Lecton: https://lectonapp.com/podcast/e2bfa638-b1b7-4187-ac68-62f47126318e
Dlaczego nasza „gonitwa za szczęściem” jest zawsze skazana na porażkę? Skąd się wzięła zła, niespełnialna idea „szczęścia”? Czy Nietzsche uważał, że jest szczęśliwy? Jak według egzystencjalistów żyć możliwie najszczęśliwiej? Odpowiedzi na te pytania z pogranicza filozofii i psychologii dostarczył „Człowiek Absurdalny” – Łukasz Polikowski, który twierdzi, że gdyby Albert Camus żył, prowadziłby dziś videobloga.
Łukasz Polikowski – do niedawna student psychologii na warszawskim Uniwersytecie SWPS, od 8 lat konsutant bizenesowy doradzający dużym korporacjom w sprawach ich środowiskka pracy. Prowadził projekty dla m.in. największych banków w Polsce, firm IT i potentatów z branży FMCG. Jest internetowym filozofem-egzystencjalistą. Na swoim kanale na YouTubie, jako „Człowiek Absurdalny” (https://www.youtube.com/channel/UC-u36cIdIklImAj7f6mfmEQ) analizuje zagadnienia czasem nieprzyjemne, czasem poruszające, zazwyczaj niepokojące, a prawie zawsze wywołujące dyskuję. Jak byś wolnym? Dobrym? Szczęśliwym? Czy to w ogóle możliwe? Prywatnie ojciec i miłośnik dobrych filmów i książek. Jak dorośnie chciałby wreszcie zostać pisarzem.
O projekcie:
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywanie możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Chcemy ukazywać praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej nie tylko w sferach oczywistych dla tej dziedziny nauki (np. pomocowym, terapeutycznym), ale również w sektorze biznesowym oraz zaawansowanych, nowoczesnych technologiach. Więcej o projekcie: http://www.swps.pl/strefa-psyche
#szczęście #psychologia #filozofia