Praca z konsekwencjami przemocy u pacjentów – doświadczenia i wyzwania – dr Bartosz Piasecki
Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Poznaniu to bezpieczna przestrzeń, w której pacjenci mogą otrzymać profesjonalną pomoc, radę i wsparcie w radzeniu sobie z konsekwencjami przemocy oraz innymi wyzwaniami zdrowia psychicznego. Podczas wystąpienia przedstawione zostaną dotychczasowe doświadczenia zespołu w pracy z pacjentami centrum. Z jakimi rodzajami przemocy spotykają się dzieci, które trafiają do centrum? Jaki wpływ wywierają te doświadczenia na funkcjonowanie i obraz kliniczny? Jakie są największe wyzwania w pracy terapeutycznej? Na te i wiele innych pytań odpowiada dr Bartosz Piasecki, psycholog, doktor nauk o zdrowiu oraz certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny, koordynator usług zdrowotnych oraz psychoterapeuta w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu.
dr Bartosz Piasecki – Psycholog, doktor nauk o zdrowiu oraz certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej, naukowej i dydaktycznej. Koordynator usług zdrowotnych oraz psychoterapeuta w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu.
W cyklu podcastów “Dziecko, Nastolatek, Dorosły” Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS mówimy o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. Wraz z psychologami, psychoterapeutami i innymi specjalistami rozmawiamy o przemocy jakiej dzieci i młodzież doświadczają ze strony swoich rówieśników, jak również ze strony dorosłych.
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt obejmuje działania online, których celem jest umożliwienie rozwoju każdemu, kto ma taką potrzebę lub ochotę, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Więcej o projekcie: https://web.swps.pl/strefa-psyche
#przemoc #konsekwencje #pracazpacjentem