Gry komputerowe – jak widzi je psycholog – prof. Tomasz Grzyb
Interesujesz się psychologią? Zajrzyj też na naszego bloga:
– www.psyche.swps.pl
Treści, które udostępniamy na tym kanale możesz słuchać również w formie podcastów na:
– Spotify: https://open.spotify.com/show/5cGf88vSco2hKNnHByTSll
– iTunes: https://itunes.apple.com/us/podcast/strefa-psyche-uniwersytetu-swps/id1437994794
– SoundCloud: https://soundcloud.com/swpspl
– Lecton: https://lectonapp.com/podcast/e2bfa638-b1b7-4187-ac68-62f47126318e
Czy gry komputerowe to samo zło? Czy rzeczywiście mają wyłącznie negatywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne dzieci? A może grom komputerowym należy przyjrzeć się w sposób wolny od uprzedzeń, odwołując się do wyników badań, a nie tylko domysłów? O tym, jak być dla dziecka przewodnikiem po wirtualnym świecie i uczyć je mądrego korzystania z Internetu i nowych technologii rozmawialiśmy 28 lutego 2017r. na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.
Czy gry komputerowe rzeczywiście są takie straszne, jak się zwykło je przedstawiać? Czy faktycznie jednym z najgorszych prezentów, jakie można podarować dziecku, jest PlayStation? A może granie to nie strata czasu, lecz impuls do rozwoju?
Podczas wykładu przeanalizowaliśmy najnowsze ustalenia naukowe w tym obszarze. Poruszymy także kwestie związane z graniem w sieci: sprawdzimy między innymi, czy sposób tworzenia postaci w MMOG (Massively Multiplayer Online Games) może powiedzieć nam coś o naszym dziecku. Wykład adresowany jest przede wszystkim do rodziców, ale wszyscy zainteresowani nowymi mediami, grami i Internetem najprawdopodobniej znajdą w nim coś dla siebie.
O prelegencie:
dr Tomasz Grzyb – zajmuje się psychologią wpływu społecznego, technikami wpływu i propagandą. Interesuje się metodologią badań (zarówno naukowych, jak i marketingowych), historią najnowszą oraz techniką (od pralki automatycznej przez nożyce hydrauliczne do czołgu Abrams). W pracy wykładowcy akademickiego najbardziej ceni to, że nie jest tak naprawdę pracą, tylko fascynującym sposobem spędzania czasu.
O projekcie:
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywanie możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Chcemy ukazywać praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej nie tylko w sferach oczywistych dla tej dziedziny nauki (np. pomocowym, terapeutycznym), ale również w sektorze biznesowym oraz zaawansowanych, nowoczesnych technologiach. Więcej o projekcie: http://www.swps.pl/strefa-psyche
#gry #dzieci #wychowanie #psychologia #rodzicielstwo #internet