Apetyt na pracę – PODCAST UWAŻAJ NA GŁOWĘ ODC.37
#praca #kryzys #niepełnosprawność
Nie ma wątpliwości, że w procesie zdrowienia praca pełni niezwykle istotną rolę. Niestety, możliwości zawodowe osób z niepełnosprawnościami są znacznie ograniczane. Bariery dotyczą zarówno kwestii formalnych takich jak czas pracy i rodzaj zatrudnienia, jak i czysto społecznych problemów wiążących się ze stygmatyzacją i napiętnowaniem w środowisku pracy.
Praca dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, oprócz zapewnienia stabilizacji finansowej, może owocować szeregiem innych korzyści, wśród których można wymienić: szanse na rozwój osobisty i zawodowy, przełamanie stereotypu osoby chorującej jako niezdolnej do aktywności zawodowej, możliwość nawiązania nowych relacji i znajomości czy zapobieganie nawrotom choroby. Ważne, aby rodzaj pracy był dostosowany do potrzeb i możliwości osoby a środowisko w miejscu pracy wspierające.
Jak zatem sprawdzić aby praca była dla osób po kryzysie psychicznym wsparciem i sposobem na readaptację społeczną a nie udręką? Posłuchajcie Beaty, która temat aktywności zawodowej osób po kryzysie zna od podszewki.
Fundacja Budzenie Pasji : http://budzeniepasji.pl/
Facebook : https://www.facebook.com/uwazajnaglowe
Email : uwazajnaglowe.biuro@gmail.com
Projekt : http://podrugiejstroniednia.pl/
Projekt finansowany ze środków PFRON